top of page

РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ ОСВІТИ СТАНОМ НА ГРУДЕНЬ  2023 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

    У період з 13.11.2023 р по 15.12.2023 р. в дошкільному навчальному закладі всі педагоги, залучені до освітнього процесу, проводили  моніторинг рівня досягнень та засвоєння програмних вимог станом на початок 2023-2024 навчального року згідно наказу №76  «Про організацію та проведення моніторингу ". 

     Для проведення цілеспрямованого і повного комплексного оцінювання рівня засвоєння програмового матеріалу дошкільниками педагоги оцінювали досягнення дітей за показниками (критеріями, моделями) всіх семи освітніх ліній: «Гра дитини», «Особистість дитини», «Дитина в соціумі», «Дитина в природньому довкіллі», «Дитина у світі культури», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Мовлення дитини». Для кожної вікової групи ці критерії індивідуальні, добирають їх з усіх розділів освітньої програми, узгоджуючи з освітніми лініями Базового компонента дошкільної освіти.

Під час комплексного оцінювання педагоги враховували три основні принципи: активність дистанційної роботи дитини, створення умов для розкриття певних знань, максимальна реалізація навичок дитини, спрямованість на підвищення результативності освітнього процесу. Також педагоги дотримувались певного алгоритму: використання діагностичного інструментарію; використання методів і прийомів (методика обстеження), які допомагають виявити фактичний різнобічний рівень розвитку дитини; за результатами освітньої роботи – визначення рівня засвоєння знань (високий, достатній, середній, низький).

Для здійснення моніторингу педагоги проводили: спостереження за дітьми, міні-заняття, дидактичні ігри та вправи, розвивальні ігри, бесіди. Також використовували доручення, як один із видів природного експерименту, вивчали результати художньо-продуктивної діяльності дошкільнят (малювання, аплікації, конструювання, художньої праці, мовленнєвої творчості).

Отримані результати дали педагогам змогу визначити, які з тем засвоєні дітьми, а з яких у поточному навчальному році необхідне посилення роботи та коригування матеріалу, перегляд запланованих форм роботи, тем, тощо.

Отже, в результаті проведеної роботи на початок навчального року маємо такі якісні показники моніторингу рівня досягнень вихованців ДНЗ (за зведеною діаграмою по ДНЗ):

Параметри оцінки якості освітнього процесу ( в %):

-  нижче 30% - низький рівень;

-  30-65% - середній рівень;

-  65-85%  - достатній  рівень;

-  85-100% - високий рівень.

Показники компетенцій за семи освітніми лініями відповідають середньому рівню. Найнижчий  показник (56 %)  належить освітній лінії «Мовлення дитини»

    Показники компетенцій за семи освітніми лініями відповідають середньому рівню. Найнижчий  показник (59 %)  належить освітній лінії «Дитина в сенсорно-пізнавальному розвитку»

  Протягом наступного навчального року педагогами буде проведено освітню роботу, яка буде спрямована на покращення показників рівня формування компетенцій дітей з урахуванням дистанційної форми освіти у минулому навчальному році.

Особливої уваги буде надано корекційно-відновлювальній роботі у спецгрупах, де діти мають особливості мовленнєвого розвитку, необхідно продовжувати роботу над формуванням компетентностей освітньої лінії «Мовлення дитини» (фонетичної, елементів грамоти, лексичної, граматичної, діалогічної, монологічної, мовленнєвої та комунікативної).

    Для покращення ефективності показників рівня досягнень дітей дошкільного віку педагоги працюватимуть протягом поточного навчального року спільно з батьками, залучаючи їх до освітнього процесу під час різних режимних моментів.

Безымянный.png
33.png
unnamed.png
bottom of page